TheBestTastes.com Tradiční jablečný koláč podle receptu našich babiček, který se vždy těší velké oblibě.
Tradiční jablečný koláč podle receptu našich babiček, který se vždy těší velké oblibě.
Recipe Tradiční jablečný koláč podle receptu našich babiček, který se vždy těší velké oblibě.
Did you try this recipe?
Add your photo and show off
BestOlivia    ·   10.11.2023

Tradiční jablečný koláč podle receptu našich babiček, který se vždy těší velké oblibě.

Jablečný koláč podle našich babiček je jednou z těch tradičních dobrot, které jsem už připravila neuvěřitelně mnohokrát a vždy se těší velké oblibě. Zbožňuji, když je v něm mnoho jablek, ale tentokrát jsem neměla tolik k dispozici, takže jsem přidala pouze tolik, kolik jsem měla. Určitě bych však doporučila přidat hodně skořice, protože během pečení to celý dům krásně provoní a při konzumaci je to skvělá chuťová kombinace.

30 min
Preparation time
40 min
Cooking time
  1. Pro přípravu použijeme plech na pečení o rozměrech 24 x 36 cm. Dno pečícího plechu důkladně vymažeme tukem a poté vysypeme moukou, aby se koláč nepřilepil.
  2. Začneme přípravou nádivky. Nejprve očistíme jablka, nastrouháme je na hrubém struhadle a vložíme do hrnce. Přidáme cukr a skořici, poté dusíme na mírném ohni, dokud jablka nezměknou. Jakmile jsou jablka měkká, odstavíme je a přidáme krupici, důkladně promícháme a necháme nádivku vychladnout.
  3. Teď se pustíme do přípravy těsta. Všechny suroviny na těsto spojíme dohromady. Zakysanou smetanu postupně přidáváme (mějme na paměti, že konzistence zakysané smetany se může lišit – některé jsou řidší, jiné hustší, takže přidáváme postupně, abychom nedostali příliš řídké nebo husté těsto). Těsto zpracujeme do kuličky a poté ho rozdělíme na dvě části, které později rozválíme.
  4. Rozválíme jeden plát těsta a uložíme ho na dno připraveného plechu. Na toto těsto navrstvíme připravenou nádivku z jablek, předtím však jabka stlačíme v rukou, aby se zbavila přebytečné šťávy. Poté položíme druhý plát těsta na vrch a propícháme ho vidličkou, abychom zabránili tvorbě bublinek. Celý koláč vložíme do předem vyhřáté trouby.
  5. Koláč pečeme v předem vyhřáté troubě na teplotě 200 stupňů po dobu přibližně 40-50 minut, dokud těsto nezíská krásnou zlatavou barvu. Po upečení vyjmeme koláč z trouby, necháme ho vychladnout a poté posypeme vrch moučkovým cukrem, což dodá koláči dokonalou dochuť.
Recipe comments
You are replying to user cancel
Add comment